Nowa trasa maratonu w Łodzi

Start z al. Unii Lubelskiej przy Parku na Zdrowiu, meta w Atlas Arenie. Po drodze Ogród Zoologiczny, Pałac Poznańskiego, Plac Wolności, Cerkiew św. Aleksandra, Opera Łódzka i Stary Rynek. Zawodnicy pobiegną również fragmentem ulicy Piotrkowskiej, pomimo toczącego się w tym czasie remontu głównego deptaka Łodzi.

Trasę Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie zaprezentowano dziś podczas briefingu prasowego z udziałem Hanny Zdanowskiej, Prezydent Łodzi oraz Ewy Wasiak, wiceprezes spółki DOZ S.A, właściciela Aptek Dbam o Zdrowie.

- Nowa trasa Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie jest jeszcze szybsza od poprzedniej - powiedział Michał Drelich, dyrektor imprezy. - W 2013 roku stawiamy na wysoki poziom sportowy. Na nagrody dla zwycięzców przeznaczyliśmy rekordowe 100 tysięcy dolarów. Zwycięzca i zwyciężczyni zainkasują aż po 10 tysięcy dolarów.

Na 117 dni przez imprezą, do Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie i biegu towarzyszącego na 10 kilometrów zgłosiło się już ponad 1300 zawodników z 15 krajów świata.

- Spodziewamy się na starcie do 2000 maratończyków i drugie tyle w biegu na 10 kilometrów - mówi Ewa Wasiak. - Już dziś można stwierdzić, że będzie to największy bieg w historii Łodzi. Maraton Dbam o Zdrowie z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem wśród biegaczy z całej Polski. Zyskał też życzliwość mieszkańców Łodzi - dodaje.

W organizację Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie po raz kolejny mocno zaangażowały się władze miasta i Prezydent Hanna Zdanowska. Uczestnicy imprezy mogą liczyć m.in. na 50% zniżki na bilety wstępu do Ogrodu Zoologicznego, Ogrodu Botanicznego i Palmiarni oraz do Aquaprku Fala (w dniach 12 -14 kwietnia 2013 roku po okazaniu numeru startowego).

- Włączamy się również aktywnie w promocję imprezy - mówi Hanna Zdanowska. - Już od stycznia do biletów wstępu na wszystkie miejskie obiekty i imprezy będą dodawane ulotki Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. Ponadto na miejskich lodowiskach emitowane będą spoty dźwiękowe maratonu. A w kwietniu umożliwimy organizatorowi przeprowadzenie kampanii reklamowej imprezy w komunikacji miejskiej i na ulicach Łodzi za symboliczną opłatą - dodaje.

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie odbędzie się 14 kwietnia 2013 roku. Więcej informacji na www.lodzmaraton.pl

 

18.12.2012
Powrót