Nasz test: pas na numer startowy Newline Numerbelt


RAPORT - TEST

Pas na numer startowy NEWLINE NUMBERBELT

Producent i informacje: Newline

kolor: czarny

Rozmiar: uniwersalny

Cena: 25zł


OPIS PRODUCENTA

  • Umożliwia przypięcie numeru startowego do ubrania bez konieczności użycia agrafek, mogących zniszczyć twoją startową koszulkę
  • Łatwy w założeniu, użytkowaniu i konserwacji

PIERWSZE WRAŻENIE

Pierwsze wrażenie było dość pozytywne, ciekawy gadżet dla biegaczy, który może się przydać w różnych warunkach. Pas w 100% wykonany z poliestru, co daje dobrą elastyczność i dopasowanie do ciała używającego go sportowca.

PLAN TESTOWANIA

Plan jest prosty: użycie pasa na różnych dystansach podczas biegów ulicznych.

RAPORT Z TERENU

Fajnym rozwiązaniem w tego typu pasach jest to, że mogą je używać zarówno kobiety jak i mężczyźni. W przypadku pań najlepszym miejscem jego zamontowania z pewnością będzie pas, u panów równie dobrze trzymać się on będzie także na klatce piersiowej.

Niewątpliwym plusem pasa jest jego dopracowany wygląd i niewielka waga - ten element stroju biegowego z pewnością nie będzie nas obciążał podczas zawodów.


Regulacja tego pasa jest bardzo prosta, jest się w stanie dostosować wielkością do prawie każdego biegacza, dzięki jego elastyczności możemy dostosować nacisk do swoich upodobań podczas biegu. Plastikowa  klamra, która otwiera cały pas jest dość solidna, wiec nie musimy się obawiać, że po pierwszym użyciu nam zniszczy się lub pęknie. Kolejnym krokiem jest zrobienie otworów na numerze startowym. I tu natrafiamy na pewien problem: otwory muszą być idealnie dopasowane do zaczepów na pasie ponieważ mały odchył może spowodować podginanie się numeru startowego. To z kolei może nam  bardzo przeszkadzać podczas biegu. Pół biedy, gdybyśmy mówili o treningu, ale na zawodach wszystko musi być dograne na 100% - walcząc o czas nie można sobie pozwolić na walkę z utrudniającymi ją akcesoriami. Problem potęguje to, że jak wiadomo większość numerów startowych jest zrobiona z takiego materiału, który nie zniszczy się przy pierwszym lepszym zgięciu. Z tego powodu trudno jest zrobić idealny otwór - najlepszym wyjściem w tego typu sytuacji byłoby posiadanie ze sobą dziurkacza, ale czy ktokolwiek na zawody zabiera ze sobą dziurkacz?


Kiedy już uda się nam stworzyć odpowiednie do rozmiarów pasa otwory, plastikowe klamry, mocujące sam numer, dość łatwo się dają zamknąć. Niestety, jak zauważyłem podczas użytkowania pasa, bardzo łatwo można je zgubić, ponieważ nie są one w żaden sposób połączone z pasem. W mojej ocenie jest to poważna wada tego produktu, ponieważ po zagubieniu klamerek, pas staje się praktycznie bezużyteczny, nie ma bowiem wtedy jak zaczepić numeru startowego do pasa. Z tego powodu w ogólnej ocenie jego trwałości przyznać mogę zaledwie 2 punkty.

PODSUMOWANIE I OCENA

Podsumowując pas ciekawie wygląda i dobrze się prezentuje. Zgodnie z rekomendacją producenta łatwo go montuje, a po założeniu pas idealnie dopasowuje do budowy ciała. Na jego niekorzyść przemawiają zaś z pewnością: sposób mocowania numeru startowego do pasa oraz wytrzymałość przytrzymujących go zaczepów. Tego typu pas najlepsze zastosowanie będzie miał dla biegaczy, którzy dużo startują i nie chcą niszczyć odzieży startowej ciągłym przekłuwaniem materiału agrafkami.


PUNKTY

KRYTERIA

OCENA

NA

DOPASOWANIE

4

5

FUNKCJONALNOŚĆ

4

5

TRWAŁOŚĆ/WYTRZYMAŁOŚĆ

2

5

WAGA

5

5

WYGLĄD/DESIGN

5

5

OCZEKIWANIA

4

5

STOSUNEK CENA-JAKOŚĆ

4

5

RAZEM

28

35

Testował - Robert Ratajczyk

Członek Klubu Biegowego 4Run Team Piła. Biegam już prawie od 7 lat (z małymi przerwami). Tegorocznym największym wyzwaniem był dla mnie Maraton Karkonoski, który, mimo upału, udało mi się szczęśliwie ukończyć.08.08.2013
Powrót